Sreda, 17.12.2014.

17:55

ISL: Atletiko penalima do finala

Fudbaleri Atletiko Kolkate drugi su finalisti plej-ofa Indijske Superlige, posle pobede nad Goom na penale.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Atletiko je u penal seriji u revanšu slavio sa 4:2, pošto su prethodno oba meča i produžeci u drugom završeni bez golova.

Jedan od tragičara bio je bivši fudbaler Arsenala Andre Santos koji je otvorio penal seriju velikim promašajem i olakšao trijumf gostima.

Klub iz Kolkate će se u velikom finalu sastati sa ekipom Kerala Blasters koja je posle produžetaka u revanšu eliminisala Čenajin. Kerala je posle prvog meča imala velikih 3:0, ali je prvoplasirani tim iz regularnog dela uspeo da pogotkom Lalpeklue rukom u 90. minutu izbori doigravanje.

Ipak, sve je loše krenulo kada je Marko Materaci dobio dva žuta kartona za minut i tako ostavio saigrače na cedilu pred drugi produžetak. Pirson je iskoristio brojčanu prednost i gostima doneo prolaz u finale, dok je do kraja meča naš Bojan Đorđić dobio direktan crveni karton.

Finale je na programu u subotu od 13.30 po našem vremenu.