Utorak, 16.12.2014.

22:51

LK: Čelsi prošao, Sautempton ispao

Fudbaleri Čelsija i Šefild junajteda plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa.

Čelsi je prema očekivanjima pobedio Derbi Kaunti u gostima, bilo je 3:1.

Žoze Murinjo izveo je prilično snažan tim, a golove su postigli Azar u 23, Felipe Luis u 56. i Andre Širle u 82. minutu.

Jedini strelac za domaćina bio je Kreg Brajson u 71. minutu. Nemanja Matić odigrao je ceo meč za ’plavce’, dok je Branislav Ivanović na terenu proveo drugo poluvreme.

Iznenađenje je priredio trećeligaš Šefild junajted koji je bio bolji od Sautemptona sa 1:0, a jedini gol postigao je Mark Meknalti u 63. minutu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić nije bio ni na klupi gostiju.

Preostala dva četvrtfinala igraju se u sredu, a sastaju se Burnemut – Liverpul i Totenhem – Njukasl.