Nula u Torinu, spektakl u Pireju

Fudbaleri Juventusa i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno, dok je Olimpijakos pobedio u poslednjim mečevima grupe A Lige šampiona.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Juventus i Atletiko su u Torinu odigrali meč bez golova, pa su obe ekipe obezbedile prolaz u osminu finala.

Olimpijakos je potvrdio plasman u Ligu Evrope trijumfom nad Malmeom sa 4:2, u veoma uzbudljivoj utakmici u Pireju.

Na ’Juventus areni’ viđena je veoma tvrda utakmica, domaćin je češće pokušavao da ugrozi gol protivnika, ali je Atletiko imao bolje prilike.

U prvom poluvremenu pokušaj Kokea iz odlične situacije odbranio je Đanluiđi Bufon, da bi u drugom delu Gabi pogodio stativu iz kornera.

Spektakl je viđen u Pireju, a najavio ga je Fuster u 22. minutu. On se najbolje snašao u gužvi ispred gola gostiju i sa druge stative glavom zatresao mrežu.

To je bio konačan rezultat prvog poluvremenu, a na isteku sata igre Kren je izjednačio na 1:1. Ipak, samo četiri minuta kasnije Dominges vraća vođstvo Olimpijakosu, fenomenalnim udarcem sa nekih 20 metara.

Na sledeći gol čekalo se do 81. minuta – Rozenberg je drugi put izjednačio, ali su Mitroglu i Afelaj do kraja utakmice doneli pobedu grčkom šampionu.