Četvrtak, 27.11.2014.

18:54

LE: Preokret Dinama za 5/5

Fudbaleri moskovskog Dinama zabeležili su i petu pobedu u Ligi Evrope, savladali su Panatinaikos 2:1, posle preokreta.

Markus Berg je golom glavom u 14. minutu doneo prednost Grcima iz prvog šuta u Moskvi, nakon čega je usledila apsolutna dominacija Dinama.

Ređale su se šanse, da bi gosti poklekli sredinom drugog poluvremena. Izjednačio je Vilijam Vainker posle solo akcije u 55. minutu, a pobedu pola sata pre kraja doneo je Aleksej Jonov.

U nastavku meča Matje Valbuena i Kevin Kuranju su propustili dobre prilike da potvrde trijumf, koji je na kraju ipak stigao.

Dinamo ima maksimalan učinak u grupi E, a ovom petom je potvrdio i prvo mestu pred drugu fazu takmičenja.

Panatinaikos je doživeo je četvrti poraz, pa je uz samo jedan osvojen bod ostao bez ikakvih šansu da se nađe u drugoj fazi.

U drugom meču petog kola u ovoj grupi pd 21:05 igraju Eštoril i PSV. Holanđanima je dovoljan remi da obezbede nastavak takmičenja.