Utorak, 25.11.2014.

23:08

E: Fenomenalni Kun Aguero za pobedu

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu Bajern Minhen sa 3:2 u utakmici petog kola Grupe E Lige šampiona.

Siti je vodio od 21. minuta kada je Serhio Aguero postigao gol iz penala, koji je napravio Mehdi Benatija, zbog čega je isključen.

Engleski klub nije iskoristio prednost, pa je Bajern do kraja prvog poluvremena golovima Šabi Alonsa i Roberta Levandovskog u periodu od 40. do 45. minuta preokrenuo rezultat. Ipak, Aguero je u finišu susreta sa dva gola, u 85. i 90. minutu doneo pobedu svojoj ekipi

Bajern ima 12 bodova, a još ranije je obezbedio prvo mesto. Roma, CSKA i Siti imaju po pet i tek u poslednjem kolu znaće se ko će pored nemačke ekipe u osminu finala.

CSKA i Roma ranije su u Moskvi igrali nerešeno 1:1.

Bajern će u poslednjem kolu grupne faze 10. decembra dočekati CSKA, dok će se u Rimu igrati duel Rome i Sitija.