Nedelja, 23.11.2014.

19:05

Eriksen u finišu srušio Hal

Fudbaleri Totenhema pobedili su Hal sa 2:1 u pretposlednjoj utakmici 12. kola Premijer lige, a junak trijumfa bio je Kristijan Eriksen.

Izvor: JT

Autor: JT

Mladi Danac je doneo svom timu trijumf posle preokreta golom u poslednjem minutu utakmice, koju je domaći tim završio sa desetoricom igrača, posle isključenja Ramiresa.

Hal je bio u vođstvu od osmog minuta, kada je strelac bio Livermor, da bi Kejn doneo izjednačenje gostima iz Londona u 61. minutu.

Iako je domaći tim čuvao vođstvo sve do isteka 60. minuta, Spursi su napadali i pokušali da priprete. Trenutak koji je prelomio utakmicu desio se u 50. minutu, kada je Ramires dobio direktan crveni karton posle rasprave sa Vertongenom.

Od tada, gosti su preuzeli inicijativu, koja je rezultirala izjednačenjem, a potom i trijumfom, zahvaljujući sjajnom Eriksenu. Kejn je izjednačio golom iz neposredne blizine golu Hala, dok je Danac sjajno prošao odbranu domaćeg tima i preciznim šutem u levi donji ugao savladao golmana.

Totenhem je tako došao do pete pobede ove sezone, posle koje je skočio do desetog mesta, sa 17 bodova, koliko imaju i Arsenal i Everton, koji su ispred Spursa. Hal je, s druge strane, ostao na 16. poziciji sa 11 bodova, tik iznad opasne zone.