Nedelja, 23.11.2014.

16:55

Partizanu jesenja titula JSL!

Fudbaleri Partizana osvojili su jesenju titulu prvaka Srbije, dva kola pre kraja prvog dela sezone u Jelen Superligi.

Ekipa Marka Nikolića savladala je Napredak kod kuće sa 3:1 u 13. kolu, pa sada ima šest bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Partizan je do 11. pobede u sezoni stigao golovima Danka Lazovića u 36, Branka Iliča u 72. i Petra Škuletića u 85. minutu utakmice. Jedini strelac za goste bio je Ndiaje u 91. minutu.

Crno-beli imaju nedostižnih šest bodova viška pred poslednja dva kola jeseni, pošto su dobrili ’večiti derbi’ na svom terenu.

JSL, 13. kolo:

Partizan - Napredak 3:1 (Lazović 37, B.Ilić 73, Škuletić 86 - Ndaje 90+1)
Čukarički - Jagodina 0:3 (Jovančić 31, Šušnjar 67, Djurić 71)
OFK Beograd - Mladost Lučani 2:1 (Jovanović 6, Janković 8 - Živadinović 78)

Odigrano u subotu:

Rad - Vojvodina 0:0
Radnički Kragujevac - Crvena zvezda 0:0
Donji Srem - Spartak 1:1 (0:0)
Borac - Radnički Niš 0:0
Utakmica između Voždovca i Novog Pazara je odložena.

16. Radnički (KG) 13 1 4 8 2:16 7

U uvodnih pet minuta nije bilo prilika pred oko 3.000 gledalaca u Humskoj. Napredak se na početku nije zatvorio, što je bilo i pomalo iznenađujuće.

Prvi udarac u okvir gola rivala imao je Ninković u šestom minutu, ali bezopasno po golmana gostiju. To je bila najava bolje igre crno-belih, imali su dobre situacije u narednim minutima Lazović i Škuletić, ali bez gola.

Veoma blizu gola Partizan je bio u 21. minutu. Škuletić je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora densnom nogom, ali je lopta završila na prečki.

Partizan je često pokušavao da do šanse stigne dugim loptama u kazneni prostor. Zapretio je Drinčić nekoliko puta, ali odbrana Kruševljana je igrala dobro u prvih pola sata.

Upravo je iz takve akcije Partizan i došeo do prednosti. U 36. minutu Ninković je centrirao sa leve strane, a Lazović je glavnom ’kresnuo’ loptu i savladao golmana Napretka za 1:0.

U nastavku prvog poluvremena Partizan je pokušao da postigne još jedan gol i praktično reši pitanje pobednika, ali ostalo je 1:0 posle 45 minuta.

Škuletić je u 40. minutu dobio dobru loptu, ali je Ndijaje uspeo da interveniše, a isti igrač pokušao je i tri minuta kasnije udarcem iz prve posle dodavanja Drinčića – pravo u golmana gostiju.

I na startu drugog dela Partizan je imao inicijativu, ali je Napredak igrao otvoreno. Trujić je bio najopasniji igtrač gostiju.

Odličnu šansu imao je u 61. minutu odlični Nikola Ninković. Marković ga je pronašao, Ninković je bio sam ispred golmana Popovića, ali nije uspeo da ga savlada.

U 72. minutu je praktično i odlučen pobednik. Strelac drugog gola za Partizan bio je Branko Ilič koji je sačekao loptu na drugoj stativi posle centaršuta Volkova i snažnim udarcem po zemlji zatresao je mrežu.

Pobedu i jesenju titulu overio je najbolji igrač crno-belih ove polusezone. Škuletić je pet minuta pre kraja bio strelac nakon greške odbrane domaćina. Uspeo je da ukrade loptu defanzivcima Napretka, obišao je golmana Popovića i lagano smestio loptu u mrežu.

Do kraja meča Partizan je primio gol koji nije uticao na rezultat. Strelac za goste u 91. minutu bio je Ndiaje koji je natrčao na odbijenu loptu Lukača posle udarca Bajića i smestio je u mrežu crno-belih.

Partizan: Lukač, Ilič, Ćirković, Stanković, Volkov, Ninković, Drinčić, Marković, Ilić, Lazović, Škuletić.
Napredak: Popović, Cvetković, Frimpong, Janičić, Urošević, Stanojević, Lazić, Gobeljić, Trujić, Ndijaje, Božović.