Nedelja, 23.11.2014.

16:29

Palas preokretom srušio Liverpul

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su Liverpul sa 3:1 (1:1) posle preokreta u prvom nedeljnom meču 12. kola Premijer lige.

Izvor: MN

Autor: MN

Tim Brendana Rodžersa vezao je treći poraz, dok je Kristal Palas prekinuo seriju od pet mečeva bez trijumfa.

Kristal Palas sada zauzima 15. mesto na tabeli sa 12 bodova, dok je Liverpul 12. sa 14, dok Jedini gol za Liverpul postigao je Lambert, dok su za domaće fudbalere precizni bili Gejl, Ledli i Jedinak.

Liverpul je poveo već u drugom minutu preko Lamberta nakon sjajne asistencije Lalane sa pola terena. Lambert je izbegao ofsajd zamku i bio precizan sa oko 11 metara. Petnaest minuta kasnije domaći fudbaleri poravnavaju rezultat. Prvo je Bolasi pogodio stativu sa oko 30 metara, posle odbitka najbliži lopti bio je Gejl koji postiže gol sa pet metara.

Liverpul je više imao loptu u posedu, ali nije stvarao konkretne akcije. Učesnik drugog gola Kristal Palasa ponovo je bio Bolasi koji je asistirao Ledliju u 78. za preokret. Konačan rezultat postavio je Jedinak tri minuta kasnije iz slobodnog udarca.

Srpski fudbaler Lazar Marković ceo meč je proveo na klupi "crvenih".

U nedelju se igra još jedan meč, od 17 časova sastaju se Hal i Totenhem, a kolo u ponedeljak zatvaraju Aston Vila i Sautempton.