Subota, 22.11.2014.

22:36

Juventus silan na Olimpiku

Fudbaleri Juventusa pregazili su Lacio 3:0 (1:0) na Olimpiku u subotu uveče, u jednom od derbija 12. kola Serije A.

Šampion je odigrao sjajan meč u Rimu, dominirao je od prvog do poslednjeg minuta na jednom od težih gostovanja u Kalču, te sjajnim timskim akcijama stigao do desete pobede.

Dvostruki strelac bio je Francuz Pol Pogba, a gol je dao i Karlos Teves, što je bio deveti pogotak Argentinca, prvog strelca šampionata. Laciju nije pomoglo ni isključenje Simeonea Padoina 20 minuta pre kraja meča.

Za Lacio su igrali srpski internacionalci. Dušan Basta se vratio u tim Lacija posle nekoliko nedelja odsustva i igrao do 87. minuta, dok je Filip Đorđević šansu dobio u poslednjih pola sata, ali nije mnogo učestvovao u igri.

Juventus je i dalje lider Serije a sa 31 bodom, čuva pobedu više prednosti ispred Rome, koja je u subotu preokrenula u Begramu.

Lacio je ostao na 19, pa bi u nedelju mogli da ga prestignu Milan i Udineze, ili da se s njim izjednači Inter, koji igra gradski derbi sa "rosonerima".

Bilo je mirno prvih 20-ak minuta na Olimpiku, a onda je proradio sjajni trio Juventusa Pirlo-Teves-Pogba. Povratnik na teren Pirlo pronašao je na levoj strani Tevesa, Argentinac šalje fantastičan pas Pogbi na ivicu kaznenog prostora, Francuz jednim dodirom smiruje loptu, a onda šalje precizan šut u donji levu ugao za 1:0.

Pet minuta kasnije Pogba je imao novu šansu, gađao je dijagonalu iskosa sa leve strane kaznenog, ali je pogodio samo rašlje. Usledio je novi period mirne igre tokom koje je Juventus maksimalno kontrolisao stanje na terenu, da bi meč prelomio u desetom minutu nastavka.

Klaudio Markizio je pronašao Tevesa na ivici kaznenog prostora, a Argentinac loptu zakucao u donji levi ugao za deveti gol u prvenstvu, po čemu je najbolji u Seriji A.

Deset minuta pre kraja Lacio je dotučen. Teves je dodao loptu Robertu Pereiri ispred kaznenog prostora, ovaj ju je odmah prosledio Pogbi koji je iz neposredne blizine šalje po zemlji za novi pogodak.

Dvadesatak minuta pre kraja meča Simeone Padoin je malo zakomplikovao posao Juventusu drugim žutim kartonom, ali osim dve polušanse Federika Marketija i Felipea Anderson, Lacio nije ozbiljnije ugorzio Đanluiđija Bufona.