Subota, 22.11.2014.

17:22

BVB ispustio 2:0, Bajern neumoljiv

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda nisu uspeli da upišu drugi trijumf u nizu u Bundesligi, pošto su ispustili dva gola prednosti u Paderbornu – 2:2 (0:2).

Njihov rurski rival Šalke bio je uspešan protiv Volfsburga 3:2, dok je šampion i lider Bajern bio ubedljiv protiv Hofenhajma u Minhenu – 4:0.

U preostalim mečevima 12. kola, Leverkuzen je slavio na gostovanju Hanoveru 3:1, Frankfurt je istim rezultatom napravio malo iznenađenje na gostovanju Borusiji u Mehengaldbahu 3:1, dok su Majnc i Frajburg remizirali – 2:2.

Polsednji meč dana na programu je u Kelnu od 18.30 sati, gde gostuje ekipa berlinske Herte, dok su za nedelju predviđeni parovi Hamburger SV – Verder Bremen i Štutgart i Augzburg.

Osim nova dva prolivena boda, mnogo veći problem za ekipu Jirgena Klopa je nova, kako stvari stoje, teška povreda najboljeg igrača BVB Marka Rojsa – kome je posle užasnog starta Marvina Bakalorža stradao levi skočni zglob.

Takođe, veliki problem za tim sa Signal Iduna Parka je i nemogućnost zadržavanja prednosti, što im se sve češće dešava od starta sezone. I ovoga puta su imali dva pogotka prednosti, posle dobre igre u prvom poluvremenu.

Najpre je bio precizan Patrik Obamejang u 12. minutu, posle lepe akcije po levom krilu i savršenog centaršuta Erika Durma na peterac, da bi Gabonac u prvom minutu nadoknade sjajno asistirao Marku Rojsu za 2:0.

Ipak, domaći su zaigrali dosta agresivnije i brže od starta nastavka, da bi Lukas Rup posle sat vremena igre krunisao brzu kontru svog tima i vratio Paderborn u meč. Zatim su obe ekipe imale po nekoliko prilika, da bi Mahir Saglik u 81. minutu bio najviši u skoku posle udarca iz ugla za konačnih 2:2.

Neven Subotić odigrao je ceo meč za goste, dok je Miloš Jojić u igru ušao umesto povređenog Rojsa.

Dvostruki uzastopni šampion Bajern, prema očekivanjima, nije imao težak zadatak na Alijanc Areni protiv Hofenhajma. Ekipa Pepa Gvardiole odigrala je još jedan dominantan meč i u laganom ritmu upisala tri boda, deveti put od starta sezone.

Goste je načeo Mario Gece fenomenalnim udarcem sa 25 metara u 23. minutu, a zatim Robert Levandovski, pet minuta pre odlaska na odmor, duplira prednost Bavarca. Arjen Roben sačekao je loptu na levoj strani kaznenog, prevario čuvara i poslao savršen centaršut na drugu stativu – odakle je Poljak lagano smešta u mrežu.

Na naredni pogodak čekali smo do samog finiša, da bi Roben lepim lobom rešio sva pitanja oko pobednika u 82. minutu. Poslednji gol bio je delo rezerviste Sebastijana Rodea, posle asistencije Bastijana Švajnštajgera, koji se vratio na teren prvi put posle finala Svetskog prvenstva.

Derbi popodneva odigran je u Gelzenkirhenu, gde je domaća ekipa uspela da slavi protiv Volfsurga, najviše zahvaljujući spektakularnoj igri u prvih 25 minuta meča, i uspela da se popne do sredine tabele.

Seriju golova otvorio je Erik Maksim Čupo-Moting u desetom minutu, kada se zavukao iza leđa odbrane i pogodio dalji ugao sa ivice kaznenog, da bi isti igrač bio precizan 12 minuta kasnije, posle divne asistencije Kevina-Princa Boatenga. Fenomenalnih 25 minuta zaokružio je Sebastijan Fuks, pošto je njegov centaršut pao na ivicu peterca, prevario sve u kaznenom i završio u mreži.

Ipak, Ivica Olić je u samom finišu prvog poluvremena uspeo da vrati nadu gostima da mogu barem do boda, ali, sve što su uspeli da urade do kraja meča, bio je pogodak 'Lorda' Bentnera u 74. minutu.

U remiju Majnca i Frajburga videli smo duel dvojice srpskih reprezentativaca, Stefan Mitrović odigrao je ceo meč za goste, dok je Filip Đuričić igrao do 74. minuta za domaće.