Četvrtak, 06.11.2014.

19:09

LE: Katastrofa Dinama, remi Intera

Fudbaleri Dinama iz Zagreba pretpreli su ubedljiv poraz u četvrtom kolu Lige Evrope, pošto su na svom terenu izgubili od Salcburga 5:1.

Veče je obeležio Džonatan Sorijano, koji je postigao het-trik, a isto je pošlo za rukom Refaelovu u trijumfu Briža nad Kopenhagenom 4:0.

Sent Etjen i Inter remizirali su 1:1, Cirih je savladao Viljareal sa 3:2, a istim rezultatom PSV je slavio na gostovanju Panatinaikosu u Atini. U grupi u kojoj se nalazi Partizan Totenhem je slavio na gostovanju Asterasu sa 2:1.

Grupa A:
Apolon – Borusija Menhengladbah 0:2
Rafael 56, Herman 90+5
Cirih – Viljareal 3:2
Etoundi 21, Đimsiti 26, Čikhaui 29 - Pinja 19, Moreno 24

Borusija Menhengladbah je u drugom poluvremenu slomila otpor Apolona na Kipru – strelci su bili Rafael i Herman, pa su Nemci ostvarili svoj drugi trijumf i preuzeli čelo tabele od Viljareala.

’Žuta podmornica’, za koju je ceo meč odigrao naš Antonio Rukavina, bila je deo ’ludog’ meča u Švajcarskoj u kojem smo sve golove videli u prvih pola sata – Viljareal je dva puta vodio, ali je Cirih na kraju ipak slavio sa 3:2.

Tabela: Borusija 8, Viljareal 7, Cirih 4, Apolon 1

Grupa B:
Kopenhagen – Klub Briž 0:4
Refaelov 7, 30, 36, Vormer 60
Helsinki – Torino 2:1
Baah 60, Moren 81 - Kvaljarela 90

Lior Refaelov, 28-godišnji izraelski napadač koji je u Briž došao 2011. godine, bio je heroj večeri u Kopenhagenu – postigao je het-trik u prvom poluvremenu, a u nastavku je Vormer samo dokrajčio domaćina-

U drugom meču grupe Torino je pao u Finskoj – Helsinki je vodio 2:0 golovima Baaha i Morena, a počasni pogodak postigao je Kvaljarela u finišu meča.

Tabela: Klub Briž 8, Torino 7, Helsinki 4, Kopenhagn 1

Grupa C:
Asteras – Totenhem 1:2
Barales 90 (pen) - Taunzend (pen) 36, Kejn 42
Bešiktaš – Partizan 2:1
Ba 57 (pen), 62 - Marković 78

Totenhem je u prvom poluvremenu završio posao u Grčkoj – strelac je u 36. minutu sa penala bio Taunzend, a šest minuta kasnije on je asistirao Hariju Kejnu za drugi gol ’Pevaca’.

Ekipa Maurisija Poćetina malo se opustila u nastavku, ali osim gola u 90. minutu iz penala, Asteras nije mogao ništa više.

Partizan je bio blizu boda u Turskoj, ali je Bešiktaš ipak slavio 2:1.

Tabela: Totenhem 8, Bešiktaš 8, Asteras 4, Partizan 1

Grupa D:
Astra – Seltik 1:1
Vilijam 78 - Johansen 32
Dinamo Zagreb – Salcburg 1:5
Enrikes 61 - Sorijano 40, 64, 85, Kampl 59, Bruno 72

Salcburg je na poluvremenu vodio sa 1:0 golom Sorijana, ali malo ko je pretpostavio da će Dinamo pretrpeti katastrofu u nastavku – Sorijano je postigao još dva gola, Kampl i Bruno po jedan, dok je jedini gol za domaće dao Enrikes.

Seltik je vodio protiv Astre golom Johansena, ali je Vilijam rumunskom timu doneo prvi bod u takmičenju i ostavio teoretske šanse Dinamu da može da prođe dalje.

Tabela: Salcburg 10, Seltik 8, Dinamo 3, Astra 1

Grupa E:
Dinamo Moskva – Eštoril 1:0
Kuranji 77
Panatinaikos – PSV 2:3
Ajagun 11, Petrić 43 - Depaj 27, De Jong 65, Vajnaldum 78

Dinamo je u Moskvi došao do sva tri boda golom Kevina Kuranjija u 77. minutu, pa je tako ruski tim zadržao maksimalni učinak u dosadašnjem toku takmičenja. Ipak, mnogo uzbudljiviji i kvalitetniji meč videli smo u Atini.

PAO je dva puta vodio, golovima Ajaguna i Petrića, ali je PSV ipak uspeo da dođe do vrednog trijumfa i džinovskog koraka ka plasmanu dalje. Ubojita je bila napadačka linija holandske ekipe – golove su dali Depaj, De Jong i Vajnaldum.

Tabela: Dinamo 12, PSV 7, Eštoril 3, PAO 1

Grupa F:
Karabag – Dnipro 1:2
Džordž 36 - Kalinić 15, 73
Sent Etjen – Inter 1:1
Sal 51 - Dodo 33

Hrvatski centarfor Nikola Kalinić je sa dva gola doneo pobedu Dnipru nad Karabagom u gostima i tako je zakomplikovao stanje u grupi F.

U drugom meču grupe Inter je protiv Sent Etjena vodio golom Dodoa, ali je Sal ipak doneo bod domaćem timu. Nemanja Vidić odigrao je ceo meč za nerazure, a Zdravko Kuzmanović zamenjen je u 83. minutu.

Tabela: Inter 8, Sent Etjen 4, Dnipro 4, Karabag 4