Nedelja, 26.10.2014.

17:00

JSL: Jovančić prvi porazio Partizan

Fudbaleri Jagodine prekinuli su seriju Partizana od osam uzastopnih pobeda, pošto su slavili na Gradskom stadionu minimalnim rezultatom – 1:0 (0:0).

Crno-beli su tako ostali drugi na tabeli sa bodom manje od Vojvodine, ali i mečom manje, dok su se 'Ćurani' ovom pobedom popeli na 10. mestu sa jedanaest bodova.

Jedini gol na meču postigao je bivši napadač Partizana Vladimir Jovančić u 55. minutu. On je lepo ispratio akciju svojih saigrača, ostao usamljen u petercu i lako smestio povratni pâs Đurića u mrežu.

Poslednji meč desetog kola Jelen Superlige bio je vicešampionu Srbije sedmo gostovanje u Jagodini, a crno-beli su prvi put poraženi. Takođe, gol Jovančića bio je prvi koji je Partizan primio na gostovanjima Jagodincima.

Crno-beli su najbliži izjednačenju bili dvadesetak minuta pre kraja meča, kada je Petar Grbić iskoristio poigravanje Đuričića i Mihajlovića, ali je od prazne mreže pogodio samo spoljni njen deo. U samom finišu iz daljine je pokušao Drinčić, ali je njegov šut zaustavila stativa.

Mogli su i domaći ranije da reše pitanje pobednika, međutim, nisu imali dovoljno koncentracije u završnici kontri.

Ekipa Marka Nikolića nije uspela u drugom uzastopnom susretu da zatrese mrežu protivnika, posle poraza od Bešiktaša u Ligi Evrope sredinom nedelje (4:0), a naredni meč igra već u sredu, kada OFK Beograd gostuje u Humskoj u zaostalom meču.

Ovom rezultatu najviše se obradovala Vojvodina, koja se posle sigurne pobede protiv Voždovca osamila na prvom mestu sa 25 poena, dok je šampion Crvena zvezda treća sa 23.

Tok meča:

Krenuo je Partizan agresivno od samog starta, a malo je nedostajalo da greška Đuričića košta domaće gola, ipak, Petar Grbić se spetljao. Samo dva minuta kasnije, na ulasku u šestu minut, nova greška Jagodinaca. Ovoga puta je Đuričić izveo loptu kratko do Vladimira Ilića, a ovaj bukvalno dodao loptu do Saše Ilića na Ivici šesnesterca. Međutim, kapiten crno-belih šutira visoko preko gola.

Evidentno je bilo da su se domaći odlučili da čekaju svoju šansu posle kontri, ali su igrači gostiju uspevali u uvodnih 15 minuta da uspešno zaustave sve napade Jagodine. Ipak, Jagodinci su imali prvu dobru priliku na meču posle greške Stevanovića. Mladi desni bek je pogrešio prilikom pâsa, zatim je Stanković još gore ispucao loptu, da bi ona na kraju stigla Đuriča. Napadač domaćih je šutirao iz prve, ali je Lukač uspeo da izbaci loptu u korner.

Do kraja prvog dela igre Partizan je postepeno preuzimao kontrolu i držao loptu uglavnom na polovini Jagodine, ali i dalje nije bilo izglednije prilike za gol. Ni domaći se nisu previše istakli, pa se može reći da je prvo poluvreme proteklo u neubedljivoj igri oba tima. Jedini sporni momenat prvog dela igre desio se u 43. minutu, kada je linijski sudija pokazao ofsajd, posle kombinacije Jagodinaca iz kornera, iako je štoper crno-belih bio najbliži Lukaču.

Drugi deo igre počeo je nastavkom inicijative Partizana, a prvu ozbljniju situaciju gosti su imali već posle dva minuta igre. Nikola Drinčić je imao priliku da iz slobodnjaka zapreti Đuričiću, ali se odlučio za uigranu akciju, iz koje na kraju nije bilo ništa. Nastavili su gosti da drže loptu u svojim nogama, međutim, kao i u prvom delu igre, bez prave prilike za pogodak.

Jagodinci takođe nisu menjali način igre, pa su posle desetak minuta igre u drugom poluvremnu stigli do vođstva. Posle brze kontre, lopta je stigla do Milinkovića na desnom krilu, a ovaj je poslao oštro u visini peterca. Lukač je samo zakačio, pa je lopta otišla na levi bok, gde je Đurić bio brži od Stevanovića, usledio je centaršut po zemlji do, bivšeg napadača Partizana, Vladimira Jovančića koji je lako smestio u mrežu – 1:0.

Mogao je Partizan do izjednačenja već u sledećem napadu, posle nove katastrofalne greške odbrane Jagodine, ali je Petar Grbić promašio gotovo nemoguće. Đuričić se opet odlučio za kratak pâs do štopera Mihajlovića na kapici, a njegovu neopreznost i loš prijem iskoristio je Grbić. Napadač crno-belih imao je prazan gol ispred sebe, mogao je da bira gde će da šutira, ali je pogodio samo spolnji deo mreže. Možda smo videli i promašaj sezone u JSL.

Već u sledećem minutu Grbić je zamenjen, a umesto njega ušao je Andrija Živković. Nekoliko napada kasnije na terenu se našao i Nikola Ninković, koji je dobio šansu umesto Saše Markovića.

Prethodno je upravo Marković pokušao iz daljine, ali su gosti od svega samo dobili korner. Drinčić je iz ugla gađao pravu u gol, ali je Đuričić nekako uspeo da otkloni opasnost.

Mogla je Jagodina da duplira vođstvo u 76. minutu, da je Jovančić imao više koncentracije u završnici. Opet je sevnula kontra Jagodinaca, Jovančić je izašao sâm ispred Lukača, ali je oklevao sa šutom, što je iskoristio mladi Stevanović i izblokirao šut.

Mogao je Drinčić da kazni promašaj Jovančića i donese svom timu izjednačenje, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Đuričić je ostao ukopan, a na njegovu sreću lopta je zatresla samo stativu. Nedugo zatim, strelca jedinog gola Jovančića zamenio je Šušnjar, koji je samo desetak sekundi kasnije zaradio žuti karton.

Nije Partizan prestajao s napadima do samog kraja meča, ali su domaći, kao i većim delom meča lako rešavali sve situacije pred svojim golom. Imali su crno-beli šansu u trećem minutu nadoknade, od ukupno pet, da stignu do izjednačenja, ali je posle pokušaja Ninkovića Đuričić bio brži od Saše Ilića.

Sastavi:

Jagodina: Đuričić, Mihajlović, Milinković, Lepović, Cvetković (od 83. Martinović), Gašić, Mitošević, Jovančić (od 81. Šušnjar), Ilić, F. Arsenijević Đurić (N. Arsenijević).

Partizan: Lukač, Stevanović (od 80. Marinković), Stanković, Volkov, Drinčić, Marković (od 67. Ninković), Ilić Branko, Ilić Saša, Grbić (od 62. Živković), Škuletić, Lazović.