Subota, 25.10.2014.

22:20

Valensija prati Real i Barsu

Fudbaleri Valensije nastavili su da drže korak sa vodećim ekipama Primere i posle devetog kola, pošto su slavili protiv Elćea na Mestalji – 3:1 (2:0).

'Slepi miševi' su tako stigli do šestog trijumfa u šampionatu, pa sada imaju 20 poena, bod manje od Reala i dva od lidera Barselone.

Valensija je povela golom Škodrana Mustafija u 12. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Pareho duplirao prednost. Na treći gol čekalo se do 64. minuta, kada je Lomban autogolom rešio pitanje pobedika.

Gosti su do kraja meča samo uspeli da ublaže poraz, a precizan u 90. minutu bio je Žonatas.

U prvom meču dana, Atletik Bilbao je prekinuo niz loših rezultata, pošto je pogotkom Šabijera Ečeite stigao do sva tri boda na gostovanju Almeriji.

Ipak, celo kolo Primere ostalo je u senci El Klasika, koji je pripao Real Madridu posle preokreta.

Priliku da se izjednači sa Blaugranom na čelu tabele imaće Sevilja, koja u nedelju dočekuje Viljareal.