Sreda, 22.10.2014.

20:10

LE: Legija slavila u sredu

Fudbaleri varšavske Legije pobedili su u Kijevu ekipu Metalista sa 1:0, u trećem kolu Lige Evrope.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Metalist utakmice kao domaćin igra na stadionu Dinama, a jedini strelac na ’Lobanovskom’ bio je Duda u 28. minutu.

Legija posle ovog meča ima maksimalan učinak u grupi L, dok je Metalist poslednji bez bodova.

Dve ekipe odigrale su veoma interesantnu utakmicu pred praznim tribinama, a poljski tim pobedio je zahvaljujući bravuri svog napadača.

On je u 28. minutu dobio loptu na levoj strani, prošao dvojicu defanzivnih igrača i zakucao loptu u mrežu Gorjanova.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat, iako su u drugom poluvremenu promašena dva penala. Prvo je Vrdoljak bio neprecizan za goste, da bi istom merom uzvratio Jaja.

Za Legiju nije igrao srpski internacionalac Miroslav Radović, koji će zbog povrede pauzirati mesec dana.

U okviru grupe L, u četvrtak od 19 časova Lokeren gostuje Trabzonsporu.