Ponedeljak, 20.10.2014.

22:31

Kalčo: Remi u Đenovi

Fudbaleri Đenoe i Empolija podelili su bodove (1:1) u poslednjem meču sedmog kola Serije A.

Domaćin je poveo u 14 minutu nakon akcije Alesandra Matrija i strelca Bertolačija, ali su gosti preko Lorenca Tonelija stigli do boda 12 minuta pre kraja.

Đenoa posle sedam mečeva ima devet bodova na desetom mestu, dok Empoli ima dva boda manje, ali je u seriji od pet mečeva bez poraza.

Đenoa je povela iz prve šanse na utakmic. Matri je pronašao Bertolačija koji je šutirai iz prve sa ivice kaznenog prostora i pogodio uz levu stativu.

Desetak minuta kasnije Manuel Pučareli je propustio sjajnu šansu za Empoli, posle centaršuta, i to su bila jedina uzbuđenja u prvom poluvremenu.

Tvrdo se igralo i u nastavku, polovinom drugog dela igre Davide Basi spasava gol Empolija sjajnom paradom nakon novog šuta Bertolačija sa ivice kaznenog, da bi se desetak minuta kasnije Toneli sjajno snašao u šesnaestercu te šut saigrača skrenuo u suprotnu stranu i prevario golmana domaćina.