Nedelja, 19.10.2014.

17:41

Bjelsa dominira u Francuskoj

Olimpik Marsej je sve veći favorit za titulu u Francuskoj, u desetom kolu stigao je do osme uzastopne pobede i zadržao prednost nad rivalima.

Tim Marsela Bjelse je rutinski sa 2:0 nadigrao Tuluz, a N'Kulu i Andre-Pjer Žinjak su meč rešili već u prvom poluvremenu.

Đorđe Veškovac je odigrao ceo meč, Pavle Ninkov je igrao do 73. minuta, dok je Aleksandar Pešić ušao u 55. minutu utakmice, ali nije mnogo popravio igru gostiju u napadu.

Lider Marsej ima 25 bodova, sedam više od Pari Sen Žermena, dok je Tuluz deseti sa 14.

U drugom meču dana Bordo i Kaen su podelili bodove. Dijabate je iz penala doneo prednost domaćinu uz 22. minutu iz penala, ali su gosti do remija stigli 13 minuta pre kraja pogotkom Bazilea.

Žirondinci su tako pali na treće mesto izjednačeni sa drugoplasiranim PSŽ-om, dok je Kaen i dalje u zoni ispadanja.