Nedelja, 19.10.2014.

16:36

Ludnica na Loftusu, pobeda L'pula!

Fudbaleri Liverpula pobedili su u šokantnoj završnici Kvins Park Rendžers u gostima sa 3:2, u 8. kolu Premijer lige.

Ekipa Brendana Rodžersa je do trijumfa stigla autogolom Stivena Kolkera u bukvalno poslednjim trenucima utakmice.

Posle ne previše zanimljivog prvog poluvremena Liverpul je poveo u 67. minutu takođe autogolom Ričarda Dana.

Taj rezultat ostao je na snazi do 87. minuta, a onda je usledilo nekoliko minuta ludila. Vargas je u 87. minutu izjednačio i doneo veliko slavlje domaćinu, ali u 90. minutu Felipe Kutinjo je na asistenciju Stivena Džerarda doneo gostima novu prednost.

Ni tu nije bio kraj, pošto je bukvalno u sledećem napadu posle Kornera Vargas ponovo izjednačio. To se dešavalo u 92. minutu, a u poslednjim sekundama meča posle sjajne akcije Sterlinga Kolker je nespretno intervenisao i ipak doneo Liverpulu tri boda.

Crveni sada imaju 13 bodova, baš kao i četvrtoplasirani Vest Hem, dok je KPR poslednji sa 4 boda.