Utorak, 14.10.2014.

23:39

Nemci u krizi, S. Irska vidi EURO

Reprezentacija Nemačke je posle poraza od Poljske (2:0) zabeležila još jedan loš rezultat jer su na svom terenu remizirali sa Irskom (1:1).

Pobedu nad Elfom nije kapitalizovala Poljska koja je podelila bodove sa Škotskom 3:3, dok je prvu pobedu ostvarila Gruzija trijumfom nad Gibraltarom 3:0.

Severna Irska je neočekivani lider grupe F sa maksimalnim učinkom, u trećem kolu je šokirala Grčku sa 2:0. Rumunija je istom rezultatom u Finskoj takođe premiakla EP. Slavila je i Mađarska, na Farskim ostrvima 1:0.

Nemci su 'morali' da pobede Irsku kako bi se vratili u borbu za prvo mesto, međutim podbacili su i u Gelzenkirhenu. Toni Kros je konačno uspeo da probije bunker gostiju sjajnim udarcem u 71. minutu, međutim, u četvrtom minutu nadoknade vremena Džon O'Šej donosi veliki bod Ircima.

Ipak, Nemačka može da se zahvali Škotskoj što je i dalje favorit za prvo mesto u grupi. Škoti su golovima Malonija i Nejsmita napravili preokret u Varšavi, ali su na kraju ipak osvojili samo jedan bod, jer je Milik 15 minuta pre kraja izjednačio. Poljaci su dominirali, imali duplo više šuteva, ali nisu uspeli da odigraju na nivou koji su pokazali protiv Elfa.

Gruzija nije imala težak posao protiv Girbaltara. Golovima Gelašvilija, Okriašvilija i Kankave je ostvarila prvu pobedu u kvalifikacijama, i ujedno prve bodove. S druge strane, Gibraltar je ubedljivo najgori tim kvalifikacija, u tri meča primio je 17, a nije postigao nijedan gol.

6. Gibraltar 3 0 0 3 0:17 0

Odigrana je i jedna utakmica u grupi E, gde je Švajcarska ubedljivo savladala San Marino na gostujućem terenu. Dvostruki strelac bio je Haris Seferović, po gol su dali još Džebaili i Šaćiri, dok je bek Rodriges propustio šansu da u 90. minutu pogodi iz penala. Švajcarci su se pomerili s mrtve tačke, osvojili su prve bodove u kvalifikacijama nakon poraza od Engleske i Slovenije. San Marino je za nijansu bolji od Gibraltara (0:11 gol razlika).

6. San Marino 3 0 0 3 0:11 0

U grupi F Severna Irska je nastavila da šokira pa je golovima Varda i Lafertija sa 2:0 pobedila Grčku u gostima. Irci imeju neočekivanih devet bodova iz tri meča i na sjajnom su putu da se prvi put u svojoj istoriji plasiraju na EURO.

Mađari su se mučili sa Farskim ostrvima i pobedili sa samo 1:0, a pobedu im je doneo Viktor Salai. Rumuni su takođe u dobroj formi, sa 2:0 su slavili u Finskoj i probili se na drugo mesto na tabeli. Bogdan Stanču je sa dva gola pokorio Helsinki. Finci su tako pokvarili solidan start, pa su opet u drugom planu u grupi.

6. Farska ostrva 3 0 0 3 1:6 0

Najneizvesnije je u našoj grupi. Kristijano Ronaldo je deset sekundi pre kraja utakmice u Kopenhagenu doneo Portugalu prve bodove u kvalifikacijama. U međuvremenu, prekinut je duel Srbije i Albanije, pa nije bilo promena na vrhu tabele, ali su Portugalci opet glavni favoriti za prvo mesto.