Subota, 04.10.2014.

19:17

Marsej produžio niz na 6 pobeda

Olimpik iz Marseja nastavlja da dominira u Francuskoj, tim sa Velodroma ostvario je šestu uzastopnu pobedu.

Marsej je novi trijumf ostvario na gostovanju kod Kaena sa 2:1, pa je povećao prednost ispred Bordoa na pet bodova.

U za Francuze neobično efikasnoj večeri (devet golova na četiri utakmice), ubedljiv je bio Evijan sa 3:0 protiv Meca (Miloš Ninković na klupi), Lorijen je sa 2:0 savladao Bastiju, a Ren istim rezultatom Lans, dok su Nica i Monpelje igrali 1:1.

Olimpik je poveo golom Romaoa 15 minuta pre kraja, ali je u 84. minutu izjednačio Musavu-King. Kada su svi očekivali kraj i remi, Andre-Pjer Žinjak je devetim golom u prvenstvu doneo pobedu Marseju.

U centru pažnje ovog vikenda biće derbi u Parizu, između Pari Sen Žermena i Monaka.