Četvrtak, 02.10.2014.

19:00

LE: Mbija pokvario veče Kantridi

Branilac titule Sevilja izbegla je u nadoknadi vremena poraz u Rijeci, a sigurne pobede u drugom kolu Lige Evrope ostvarili su Fiorentina, Napoli, Dinamo Kijev.

Stefan Mbija je u nadoknadi vremena doneo 2:2 Andalužanima na Kantridi. Fiorentina je sa 3:0 slavila u Minsku, Napoli sa 2:0 u Bratislavi.

Steaua je pala u Kijevu sa 3:1, istim rezultatom Sparta je nadigrala Jang Bojse, dok je Fejenord sa 2:1 savladao Standard. Legija je slavila u Trabzonu 1:0, iako je odnos šuteva bio 25:3 za Turke.

PAOK je poražen u Gengamu 2:0, pobedili su još Olborg i Lokeren, dok je nerešeno ostalo u Volfsburgu. U prva dva meča dana Dinamo je savladao PSV, dok su Krasnodar i Everton podelili bodove.

Od 21:05 se igra još 11 utakmica, među njima je i gostovanje Partizana u Grčkoj kod Asterasa.

Grupa G:
Kantrida je umalo slavila senzacionalnu pobedu. Rijeka je vodila do nadoknade vremena protiv šampiona Lige Evrope Sevilje, ali nije odolela. Iako sa igračem više domaćin je primio gol u 91. minutu i osvojio 'samo'. Samo, jer je Sevilja od 52. minuta imala igrača menje i nakon toga primila dva gola. U drugom meču grupe Fejenord je nadigrao starog rivala Standard pogotkom Manua u finišu meča.

Grupa H:
Volfsburg i Lil nisu iskoristili remi iz Krasnodara. Francuzi su poveli 15 minuta pre kraja golom Origija iz penala, ali je Kevin de Brujne spektakularnim golom doneo bod "vukovima".

Grupa I:
Napoli je rutinski stigao do druge pobede, sa 2:0 u Bratislavi. Strelci su bili Hamšik i rezervista Iguain. Marko Milinković je imao dve sjajne šanse da izjednači na 1:1 u drugom poluvremenu, jednom je za malo prebacio gol, a drugi put pogodio prečku. Sparta je ušla u igru za drugu fazu, laganom pobedom nad Jang Bojsima 3:1.

Grupa J:
U jednom od derbija večeri, pre svega derbiju Istoka, Dinamo je golovima Jermolenga i Kraveca srušio Steauu u Kijevu 2:1. I drugi domaćin u grupi je osvojio tri boda, Niklas Helenijus je doneo Olborgu pobedu nad Rio Aveom.

Grupa K:
Gengam je neočekivano lako osvojio tri boda protiv PAOK-a, a Grke je sa dva brza gola na startu drugog poluvremena srušio Marvo. U drugom meču grupe Fiorentina je bila ubedljiva u Minsku pogocima Akvilanija, Iličića i Bernardečija.

Grupa L:
Minimalne pobede ostvarili su Lokeren i Legija. Belgijanci su golom De Pauva 15 minuta pre kraja srušili Metalist, dok je Kučarčik u uvodnim minutima meča doneo tri boda Poljacima sa teškog gostovanja na Crnom moru.