Utorak, 23.09.2014.

22:38

Tadić izbacio Arsenal iz Liga kupa!

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Arsenal u gostima sa 2:1 i plasirali su se u 4. kolo engleskog Liga kupa.

Još jedan sjajan meč za tim Ronalda Kumana odigrao je Dušan Tadić koji je sa penala postigao prvanac za Sautempton.

Srpski reprezentativac bio je strelac izjednačujućeg gola u 20. minutu, a prethodno je Aleksis Sančes doneo vođstvo ekipu Arsena Vengera u 14. minutu.

Već do poluvremena Sautempton je stigao do preokreta i, ispostaviće se, konačanog rezultata. U 39. minutu je pogodio Natanijel Klajn.

U ostalim duelima odigranim u utorak, Svonsi je lako pobedio Everton sa 3:0 u jedinom duelu premijerligaša golovima Dajera, Sigurdsona i Emnesa.

Sa sjajnim izdanjima u Liga kupu nastavili su MK Donsi koji su prethodno šokirali i Mančester junajted u ovom takmičenju. Sada su bili bolji od Bredforda sa 2:0 golovima Afobea na početku i kraju utakmice.