Utorak, 23.09.2014.

22:18

BL: Bajern i Šalke silni

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i Šalkea bili su ubedljivi na startu petog kola Bundeslige.

Šampion iz Bavarske je na svojoj Alijanc Areni bio ubedljiv protiv, lidera na tabeli do ovog kola, Paderborna 4:0 (3:0), dok je ekipa iz Rura slavila u Bremenu protiv Verdera – 3:0 (2:0).

I u preostala dva meča odigrana u utorak viđen je veliki broj golova, a u oba susreta nije bilo pobednika. Hofenhajm i Frajburg odigrali su 3:3, dok su Ajntraht i Mainc postigli po gol manje u Frankfurtu.

Ekipa Đozepa Gvardiole nije imala previše posla sjajnog Paderborna. Mario Gece je u osmom minutu postigao prvi gol na meču, da bi Robert Levandovski šest minuta kasnije duplirao prednost svog tima.

Nastavio je Bajern sa napadima, ali smo naredni gol videli tek posle nešto više od sat vremena igre. Gece je svojim drugim golom u 78. minutu otklonio sve dileme oko pobednika meča, da bi Arjen Roben asistirao Tomasu Mileru za konačnih 4:0, pet minuta pre isteka regularnog toka.

'Rudari' iz Genzelkirhena su nešto teže stigli do sva tri boda, prva u sezoni, jer posle 45 minuta igre u Bremenu nije bilo pogodaka. Ipak, Mejer je pâs Huntelara u trećem minutu nastavka pretvorio u vođstvo, da bi samo 180 sekundi kasnije Neustedter najavio pobedu gostiju. Konačan rezultat susreta postavio je veteran Trankilo Barneta u 85. minutu sureta.

Dosta zanimljivije i uzbudljivije bilo je na preostala dva stadiona. Majnc je dva puta vodio u Frankfurtu, ali su domaći uspeli pogotkom Seferovića u 82. minutu da stignu do boda. Aleksandar Ignjovski kod domaćih i Filip Đuričić kod gostiju počeli su meč, da bi sredinom drugog dela igre bili zamenjeni.

S druge strane, Hofenhajm je već posle pola časa igre golovima Franca imao dva pogotka prednosti, ali je Eliunusi u samom finišu prvog dela igre vratio svoj tim u igru. Rudi u 63. minutu donosi izjednačenje svojoj ekipi, ali Darida sa penala, desetak minuta kasnije, vraća prednost na stranu gostije. Međutim, Čeh samo šest minuta kasnije dobija crveni karton, a Vestegard u 93. minutu postavlja konačnih 3:3. Stefan Mitrović presedeo je meč na klupi gostiju.