Nedelja, 21.09.2014.

16:23

MU šokiran – Lester od 1:3 do 5:3!

Fudbaleri Lester Sitija napravili su spektakularan preokret i savladali su Mančester Junajted 5:3 (1:2) u petom kolu Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Majstorijama Di Marije i Erere ’Crveni đavoli’ su u 57. minutu vodili sa 3:1 i činilo se da će privesti meč kraju.

Međutim, više nego sumnjivo dosuđeni jedanaesterac vratio je Lester u život, a do kraja su bolno očigledne bile sve rupe u Junajtedovoj odbrani, pa je Van Galov tim doživeo novi nokaut.

Iz pet kola Junajted ima isto toliko bodova, dok je Lester sakupio osam.

I u drugom meču u terminu od 14.30 videli smo iznenađenje, pošto je VBA golom Džejmsa Morisona savladao Totenhem na Vajt Hart Lejnu.

Sve je počelo idealno za Junajted – već u 13. minutu Falkao je precizno centrirao sa leve strane, loptu je na drugoj stativi dočekao Van Persi i šutirao glavom, a ona je pogodila Lijama Mura, promenila pravac i završila u mreži.

Samo tri minuta kasnije gosti su duplirali potez magičnim potezom Anhela di Marije – Runi je dodao loptu Argentincu, on je bio na ivici kaznenog prostora i išao ka golu, a onda je na iznenađenje svih, uključujući i golmana Šmajhela, potkopao loptu i čarobnim lobom postigao novi gol.

Utisci se još nisu ni slegli, a domaćin se vratio u igru – Vardi se oslobodio Roha na levoj strani i centrirao (ostaje sumnja da li je lopta bila u gol autu u trenutku ubacivanja), a Leonardo Uljoa je sa desetak metara glavom šutirao vrlo precizno, pa se golman De Hea nije ni pomakao – 1:2.

Igralo se otvoreno na obe strane, Junajted je bio za nijansu bolji, a počektom drugog poluvremena neverovatan pokušaj Falkaa završio je na prečki. Ipak, u 57. minutu Junajted je došao do gola – Van Persi je vratio loptu Di Mariji na ivicu kaznenog prostora, Argentinac je šutirao po zemlji, a Ander Erera maestralno je petom skrenuo loptu u gol.

Činilo se da je meč tada prelomljen, ali sudija Mark Klatenburg vraća domaće u život dosuđenim penalom u 62. minutu. Vardi je na levoj strani odgurnuo Rafaela, sudija je ostao nem, a koji sekund kasnije za blag kontakt dvojice fudbalera u šesnaestercu pokazao je na belu tačku.

Siguran izvođač bio je Njudžent, a taj gol ubrizgao je dodatnu injekciju adrenalina Lesteru, a samo dva minuta kasnije Kambijaso zakucava loptu u gol na očajno postavljenu odbranu Junajteda.

Tada se već panika uvukla u redove gostiju, a Lester je nastavljao sa napadima – Endi King promašio je izglednu šansu, ali to se nije dogodilo Vardiju u 79. minutu.

Perfektno izvedena kontra – De Le je dodao do Vardija, koji je u situaciji jedan na jedan sa De Heom smireno plasirao loptu u donji levi ugao. Inače, De Hea na celom meču nije upisao niti jednu odbranu.

Već tada je bilo jasno da je Junajted pred brodolomom, a u 83. minutu Bleket dobija crveni karton nakon što je oborio Vardija u kaznenom prostoru. Ovaj put penal je opravdano dosuđen, a Uljoa je pogodio i rešio pitanje pobednika.

Prvi put otkad postoji Premijer liga Junajted je izgubio meč nakon što je imao dva gola prednosti, a Lester je tek peti ti u istoriji koji je ’Đavolima’ dao pet i više golova u premijerligaškoj utakmici.

Posrtanje Totenhema ostaje u senci Junajtedovog poraza, ali menadžer Maurisio Poćetino i te kako ima razloga za zabrinutost – odlučujući gol postigao je Džejms Morison, koji se u 74. minutu ušunjao iza Lamele i glavom je zatresao mrežu golmana Lorisa.

Totenhem je napadao, stvarao šanse, ali štoperi VBA Doson i Leskot bili su neprelazni, pa je VBA upisao prvu ligašku pobedu ove sezone.