Subota, 20.09.2014.

23:25

Liga 1: Marsej na čelu, gol Ninkova

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Ren sa 3:0 u šestom kolu Lige 1 i tako se vratili na samo čelo tabele.

Izvor: JT

Autor: JT

Od ostalih utakmica subotnjeg programa, najuzbudljivije je bilo u Tuluzu, koji je igrao 3:3 sa Kaeonom, a bod domaćem timu doneo je Pavle Ninkov.

U jednom od derbija kola, Nant je pobedio Nicu sa 2:1, Mec je sa 3:1 na svom terenu bio bolji od Bastije, dok je Rems sa 1:0 na gostovanju pobedio Lorijen.

Junak trijumfa Marseja pred 46.000 navijača na „Velodromu“ bio je Žinjak, koji je bio dvostruki strelac. Žinjak se upisao u strelce u 50. i 63. minutu, a konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Alesandrini.

U Tuluzu, gosti su tri puta vodili, ali je svaki put domaći tim uspevao da se vrati. Raspentino je doneo 1:0 Kaenu, da bi Ben Jeder izjednačio u 21. iz penala. Nangi je doneo gostima 2:1 u 76. minutu, da bi sedam minuta kasnije Regatan takođe sa bele tačke doneo izjednačenje. Samo tri minuta kasnije, Kalve je postigao gol za vođstvo Kaena od 2:2, da bi Ninkov doneo bod Tuluzu.

Srpski fudbaler je odigrao svih 90 minuta isto kao i Dušan Veškovac i Aleksandar Pešić. Ninkov i Pešić su tokom meča zaradili i javne opomene.

Nant se zadržao pri vrhu tabele zahvaljujući pobedom nad Nicom. Domaći tim poveo je autogolom Amavija, Šehter je povisio na 2:0 u 43. minutu, da bi Amavi postavio konačan rezultat u drugom poluvremenu.

Mec je protiv Bastije zabeležio siguran trijumf, a strelci u toj pobedili bili su Krivec, Milan i Falkon. Kod dostiju, u strelce se upisao Ajite.

U jedinom preostalom meču subotnjeg programa, Rems je do trijumfa na gostovanju Lorijenu došao golom Mukanđa u 72. minutu.

Bordo je u petak na otvaranju kola pobedio Evijan sa 2:1, a ostali mečevi igraju se u nedelju. Lil ima šansu da trijumfom nad Monpeljeom dođe do čela tabele, dok kolo zatvara jedan od derbija, između Pari Sen Žermena i Liona.