Subota, 20.09.2014.

22:41

Teves srušio Milan, Juveu vrh

Fudbaleri Juventusa pobedili su Milan sa 1:0 u derbiju trećeg kola Serije A, a jedini gol na meču postigao je Karlos Teves.

Izvor: JT

Autor: JT

Argentinac je postigao gol u 71. minutu na asistenciju Pola Pogbe i tako je omogućio ’Staroj dami’ da se osamostali na čelu tabele barem do nedelje i duela do sada neporažene Rome i Kaljarija.

Juventus tako sada ima devet bodova iz tri kola, ispred Rome i Milana sa po šest, s tim što ’Vučica’ ima utakmicu manje.

Torinski tim je većim delom utakmice kontrolisao loptu, ali je Milan imao jedan šut voše u okvir gola. Šanse za Juve imali su Ljorente, Bonuči i Markizio, dok je jednu od izglednijih za ’Rosonere’ imao El Šaravi u drugom poluvremenu.

U drugom meču subotnjeg programa, Čezena i Empoli su podelili bodove, pošto su igrali 2:2. Marilungo i Defrel su golovima u 30. i 32. minutu domaćem timu doneli vođstvo, ali su Tavano iz penala i Rugani uspeli da izbore bod za Empoli u drugom poluvremenu.