Subota, 20.09.2014.

16:54

PL: Ezil i Velbek razbili Vilu

Fudbaleri Arsenala pobedili su Aston Vilu u gostima sa 3:0 u petom kolu Premijer lige.

Izvor: SO

Autor: SO

U prethodna četiri kola Vila je dozvolila rivalima samo jedan gol, a sada je za samo 192 sekunde (od 32. do 36. minuta) primila čak tri – Ezil, Velbek i autogol Sisoka.

U ostalim mečevima Sautempton je dobio Svonsi u gostima 1:0, Burnli i Sanderlend remizirali su bez golova, a Njukasl je uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka i da izvuče bod u meču sa Halom (2:2).

Mesut Ezil, koji je u poslednje vreme često osporavan, u tandemu sa Danijem Velbekom bio je najzaslužniji za pobedu Arsenala.

U 32. minutu Ezil je levom nogom mirno plasirao loptu u mrežu u situaciji ’jedan na jedan’ posle idealnog dodavanja Velbeka u prazan prostor, a već posle minut uloge su bile obrnute – Ezil je centrirao sa leve strane, a Velbek je zakucao loptu u mrežu.

U Vili su se uspaničili i već u 36. minutu primili su i treći gol – Gibs je ubacio loptu sa leve strane, a Sisoko je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Već tada meč je bio odlučen, pa smo do kraja videli tek nekoliko poluprilika i lagani trijumf Arsenala.

Sautempton je savladao Svonsi 1:0, a gol odluke postigao je 23-godišnji Viktor Vanjama u 80. minutu. Loptu mu je dodao Gracijano Pele, a Vanjama je prevario jednog protivničkog igrača, izdržao duel sa još jednim i savladao golmana Fabijanskog.

Tok meča umnogome je odredilo isključenje napadača ’Labudova’ Vilfred Boni, koji je već u 39. minutu dobio drugi žuti karton.

Od tada je Sautempton napadao i pritiskao rivala, dobar pokušaj imao je i naš Dušan Tadić (odigrao ceo meč), a na kraju je gol dao rezervista Vanjama i tako postao prvi Kenijac u istoriji koji je dao gol u Premijer ligi.

Sautempton sa braćom Kuman na čelu ima deset bodova iz pet utakmice, što je najbolji start ’Svetaca’ još od sezone 1988/1989.

Menadžer Svonsija Gari Monk žalio se da selektor Engleske Roj Hodžson nikada ne gleda mečeve njegovog tima – sada je Hodžson bio prisutan, ali je Svonsi upisao drugi uzastopni poraz i ima devet bodova.

Hal je poveo na severu Engleske protiv Njukasla golom Nikice Jelavića u 48. minutu, a Dijame je u 68. minutu duplirao prednost ’Tigrova’. Međutim, domaći se nisu predavali i do kraja je rezervista Papis Sise dao dva gola i izborio barem bod za tim Alana Pardjua.

Burnli i Sanderlend ukupno su uputili 31 udarac ka golu, po šest u okvir gola, ali meč je završen bez pogotka.

U prvom meču kola KPR i Stouk remizirali su 2:2.