Utorak, 16.09.2014.

22:44

Pobeda Borusije, remi u Istanbulu

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Arsenal 2:0 (1:0) na svom terenu u prvom kolu D grupe Lige šampiona.

Izvor: MN

Autor: MN

Galatasaraj i Anderleht odigrali su nerešeno 1:1 u Istanbulu.

U narednom kolu igraju Anderleht i Borusija, odnosno Arsenal i Galatasaraj.

Ekipa Jirgena Klopa u potpunosti je nadigrala tim Arsena Vengera. Borusija je povela golom Čira Imobilea na samom kraju prvog poluvremena. On je sam pretrčao više od pola terena, prošao po desnoj strani i iskosa šutirao u dalji ugao golmana Arsenala.

Gosti su udvostručili prednost posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, a strelac je bio Obamejang na asistenciju Groskrojca. Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je ceo meč za pobedničku ekipu, a Miloš Jojić je u 79. minutu zamenio Šmelcera.

Koliko je Borusija bila superiorna u napdau govori podatak da je nemačka ekipa imala 24 udarca ka golu, naspram četiri koliko je imao Arsenal.

Anderleht je bio na pragu izenađenja i pobede u Sitanbulu vodio je sve do samom kraja meča golom Praea, ali je Jilmaz u sudijskoj nadoknadi doneo bod svojoj ekipi.

Aleksandar Mitrović zamenjen je u 66. minutu u belgijskom timu.