Nedelja, 14.09.2014.

17:25

Di Marija blistao, debi Falkaa, 4:0

Anhel di Marija i Ander Erera postigli su svoje prve pogotke, a Mančester Junajted je razbio KPR 4:0 u debiju Falkaa, Blinda i Rohoa na Old Trafordu.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

"Crveni đavoli" su ostvarili prvu pobedu u sezoni i prvi put delovali besprekorno na terenu, iako je opet bilo malih problema u odbrani.

Argentinac i Španac su zabeležili i po asistenciju za Vejna Runija i Huana Matu. Rio Ferdinand se nije proslavio na svom povratku na Old Trafordu u dresu KPR.

Di Marija je doneo Junajtedu prednost nad KPR golom iz slobodnog udarca u 24. minutu, dok je Erera pogodio sa 16m nakon akcije Di Marije i dodavanja Runija.

U nastavku meča obojica su zabeležila po asistenciju, za golove Vejna Runija i Huana Mate, da 25 minuta pre kraja utakmice svoj debi je zabeležio Radamel Falkao.

Pored Di Marije, u prvoj postavi su još dva debitanta, Markos Roho u odbrani i Dejli Blind u veznom redu. Nakon ulaska Falkaa, Old Traford čeka da vidi još samo jedno veliko letnje pojačanje, mladog beka Luka Šoa koji je ostao na klupi.

Van Gal je na ovom meču odustao od svoje taktike sa trojicom defanzivaca i to je odmah dalo rezultat, Junajted opet nije primio gol.

Junajted (4-3-1-2): De Hea Roho, Bleket, Evans, Rafael (Valensija 67') – Blind, Di Marija (Januzaj 82'), Erera Mata (Falkao 58') – Van Persi, Runi

Premijer liga, 4. kolo:
Mančester Junajted – KPR 4:0 (3:0)
Di Marija 24, Erera 36, Runi 45, Mata 58

Di Marija je uz mnogo sreće stigao do prvenca na debiju na Old Trafordu. Argentinac je ubacio loptu iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, ona je u kaznenom preletela Rohoa i Hila, odskočila ispred gol linije i završila pored leve stative, van domašaja golmana Grina (1:0).

Nema sumnje da su nova pojačanja popravila Junajted u napadu, ali i dalje mnogo 'škrimi' u odbrani. David de Hea je istrčao na jednu loptu i umalo poklonio pogodak gostima, ali je Evans izblokirao loš šut Meta Filipsa na prazan gol.

Di Marija je bio ključni igrač i kod drugog gola u 36. minutu. Povukao je loptu sa svoje polovine terena i proigrao Runija u kaznenom, kapiten je iz drugog pokušaja pronašao Španca, a ovaj preciznim šutem po zemlji savladao Grina (2:0).

Junajted je u nastavku kontrolisao ritam meča, te u finišu poluvremena povećao prednost. Posle brze razmene pasova Di Marije i Erere, Španac je uzvratio asistenciju Runiju koji je loptu dobio loptu u kaznenom, te preciznim udarcem po zemlji poslao je pored leve stative (3:0).

KPR je na startu drugog dela zapretio Junajtedu preko Nike Kranjčara, snažno je šutirao Hrvat sa ivice kaznenog, ali je De Hea zaustavio šut koji je išao po sredini gola. Nekoliko minuta kasnije na sličan način je uzvratio Runi, ali je Grin lako zaustavio šut.

Već uz 58. minutu Junajted je stigao do četvrtog gola, opet zahvaljujući Di Mariji. Argentinac je ponovo promešao odbranu rivala na levoj strani, a onda poslao sjajan pas u peterac do Huana Mate koji je pobegao Riju Ferdinandu i sa nekoliko metara loptu zakucao pod prečku (4:0). Španac je postigao osmi gol na poslednjih deset nastupa za Junajted u PL.

Fantastičnu akciju odigrali su u 64. minutu Di Marija i Van Persi. Argentinac je sa leve strane poslao polu-visoku loptu na desetak metara od gola, Holanđanin je u skoku uhvatio volej, ali je nedovoljno snažan šut završio u rukama golmana KPR.

Konačno, u 67. minutu Radamel Falkao je ušao u igru umesto Huana Mate i počeo svoju karijeru na Oldf Trafordu. Kolumbijac je sedam minuta pre kraja imao šansu da postigne gol, nakon sjajnog šuta Blinda Grin je odbio loptu, Falkao je prvi stigao do nje i šutira, ali je golman KPR ipak bio uspešan i drugi put.

Čelsi Svonsi 4:2 (1:1)
Sautempton Njukasl 4:0 (2:0)
Stouk Lester 0:1 (0:0)
Sanderlend – Totenhem 2:2 (1:1)
VBA – Everton 0:2 (0:1)
Arsenal Mančester Siti 2:2
Kristal Palas – Burnli 0:0
Liverpul – Aston Vila 0:1 (0:1)