Nedelja, 31.08.2014.

22:32

JSL: Voša prati "večite"

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na gostujućem terenu Jagodinu sa 3:2, u utakmici četvrtog kola Superlige Srbije i vratili se na treće mesto na tabeli.

Voša je sjajno otvorila meč, pa je posle dvadeset minuta igre imala dva gola prednosti. Najpre je precizan bio Lazar Veselinović, dok je drugi gol delo Nina Pekarića.

Jagodina je uspela da se održi, jer je Arsenijević u 29. minutu smanjio prednost gostiju. Veselinović golom sa penala u 55. minutu ponovo duplira prednost, a novu neizvesnost unosi Lepović 15 minuta pre kraja.

Ipak, rezultat se do kraja meča nije menjao, a susret nije završio Milan Milanković, koji je u poslednjim trenucima meča zaradio drugi žuti karton.

Vojvodina se posle treće prvenstvene pobede vratila na treće mestona tabeli i ima devet bodova, tri manje od Partizana i Crvene zvezde. Jagodina zauzima 11. mesto sa četiri boda.

Ranije u toku dana Partizan je na Banjici pobedio Rad sa 4:0, a OFK Beograd je na svom terenu savladao Novi Pazar sa 3:2.

'Romantičari' su tako upisali drugi trijumf, a u vođstvo ih je doveo Jovanović u 33. minutu. Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Čavrić drugim golom u šampionatu povećeao na 2:0, igrao se deveti minut nastavka.

Međutim, samo tri minuta kasnije, Ragipopović vraća svoj tim 'u život' sa penala, ali Janković u 83. minutu vraća razliku na dva gola I praktično donosi svom timu trijumf. Do kraja meča Pazarci su samo ublažili poraz preko Vidakovića.

Jelen Superliga nastavlja se posle reprezentativne pause, a mečevi petog kola na programu su 13. i 14. septembra.