Nedelja, 31.08.2014.

20:45

Inzagijev Milan krenuo pobedom

Fudbaleri Milana savladali su kod kuće ekipu Lacija sa 3:1, dok su Atalanta i Verona odigrali bez golova, u prvim utakmicama 1. kola italijanske Serije A.

Novi trener 'rosonera', legenda kluba Filipo Inzagi, uspešno je na otvaranju sezone debitovao na klupi sedmostrukog prvaka Evrope.

Milan je lako i sigurno osvojio startne bodove nakon ranog vođstva koji je doneo Honda.

U nastavku susreta postigao je još dva gola preko Muntarija i Meneza, dok je počasni pogodak gostiju bio autogol defanzivca Aleksa.

Srpski reprezentativac u dresu Lacija, Dušan Basta, bio je starter i odigrao je ceo meč, dok je napadač Filip Đorđević igrao od 59. minuta, zamenivši Miroslava Klosea.

Verona je osvojila važan bod u Bergamu (0:0), a ceo meč za gostujući tim odigrao je srpski internacionalac Boško Janković.