Lester odoleo i Arsenalu

Posle uvodnog remija sa Evertonom, povratnik u Premijer ligu Lester odoleo je i Arsenalu.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Lester i Arsenal igrali su nerešeno 1:1 na ’King Pauer stadionu’, u okviru trećeg kola engleskog prvenstva.

Arsenal je tako ostao na pet bodova iz prva tri kola i sada je na sedmoj poziciji, dok se Lester izjednačio sa ekipama iznad zone ispadanja koje imaju po dva boda.

Ranije tokom dana, Liverpul je još jednom razbio Totenhem, dok je Aston Vila savladal Hal Siti.

Utakmica u Lesteršajru nije bila preterano uzbudljiva, a Arsenal je još jednom pokazao svoje slabosti i činjenicu da je odradio očajan prelazni rok.

U problemu su se našli već u 14. minutu, kada je Košelni teško povredio glavu u vazdušnnom duelu. On je ostao na terenu, još neko vreme, ali je bilo bolje da je odmah izašao.

Ipak, Arsenal je poveo u 20. minutu preko Sančesa, najviše zahvaljujući genijalnosti Kasorle, koji je odličnim dodavanjem prebacio celu odbranu domaćih i našao Sanogoa. Čileanac je pokupio odbitak i sa nekih pet metara loptu ubacio u mrežu.

Ipak, radost gostiju trajala je samo dva minuta, pošto je Uloa postigao brz gol za izjednačenje i postavio konačnih 1:1. On je baš pored povređenog Košelnog odlično skočio na centaršut Šlupa i savladao Ščensnog.

Lester je u nastavku bio nešto bolji rival, pa je Poljak u nekoliko navrata dobro reagovao. Najbolju šansu za ’Tobdžije’ propustio je Sanogo u drugom poluvremenu, kada mu je Šmajhel odbranio situaciju 1 na 1.