JSL: Pobede povratnika u elitu

Novi fudbalski prvoligaši u Srbiji Borac iz Čačka i Mladost iz Lučana zabeležili su u subotu pobede u četvrtom kolu Jelen Superlige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Borac je do druge pobede došao pobedom u gostima nad Radničkim iz Kragujevca od 1:0. Mladost je kod kuće u Lučanima pobedila Napredak sa 2:1.

Radnički je bio favorit kod kuće i imao je dobre šanse tokom većeg dela utakmice, ali su ga gosti kaznili za promašaje u 72. minutu, kada je Stefan Milojević iskoristio dobar pas Dejana Djenića i sa oko pet metara postigao gol.

Borac sada ima sedam bodova, a Radnički je ostao na jednom.

Mladost je prekinula seriju od dva uzastopna poraza. Tim iz Lučana poveo je u 24. minutu golom Saše Jovanovića. Napredak je posle prešao u inicijativu i ređao šanse, da bi konačno u 82. minutu Miloš Bajić doneo izjednačenje.

Radost gostiju je kratko trajala, pošto je samo dva minuta kasnije Radomir Milosavljević doneo prvu pobedu Mladosti.