BL: Paderborn lako, Bajeru goleada

Fudbaleri Paderborna ostvarili su u subotu prvu pobedu u Bundesligi, dok je Leverkuzenu pripala goleada sa Hertom.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

’Aspirindžije’ su savladale tim iz glavnog grada sa 4:2 na svom terenu, a Paderborn je razbio Hamburger u gostima sa 3:0.

Sigurnu pobedu u Štutgartu ostvario je još jedan povratnik Keln (2:0), a u subotnjem terminu viđena su još dva derbija – Verder i Hofenhajm igrali su 1:1,

Paderborn je bio znatno bolji rival tokom celog meča, a do prednosti su stigli posle pola sata, kada je pogodio Kačunga.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi u drugom poluvremenu overili pobedu preko Marija Vrančića i Morica Stopelkampa.

Čak šest pogodaka viđeno je u Leverkuzenu, a prvi je pao u 24. minutu kada je Jedvaj postigao autogol. Isti igrač je izjednačio na početku drugog poluvremena. Deset minuta kasnije Šiber je ponovo pogodio za Hertu, da bi u sledećem napadu Spahić vratio egal.

Brant i Belarabi su golovima u poslednjih 15 minuta doneli trijumf Bajeru.

Keln je u Štutgartu pobedio već u prvom poluvremenu, kada su do 33. minuta Osako i Ujah postavili konačnih 2:0.

Golove u Bremenu postigli su Firmino i Galves, a u Volfsburgu je Kadlec u finišu doneo bod Ajntrahtu.