Četvrtak, 28.08.2014.

10:33

Janković najavljuje uspešnu sezonu

Fudbaleri Verone na najbolji mogući način su otvorili novu sezonu u Italiji, pobedom nad Kremonezeom od 3:0 u Kupu Italije.

Izvor: JT

Autor: JT

Strelci za Veronu bili su Toni, Moras i Lazaros, dok je srpski fudbaler Boško Janković bio najbolji igrač na terenu.

30-godišnji ofanzivni vezista je blistao u prvom poluvremenu, kada je prvo, u devetom minutu, pogodio stativu, da bi zatim svojim saigračima namestio nekoliko idealnih šansi.

Janković je takođe imao i nekoliko pokušaja sa distance, a iz igre je izašao 20 minuta pre kraja, uz veliki aplauz.

Srpski fudbaler smatra da je ovo bio idealan uvod u novu sezonu u Seriji A koja kreće naredne nedelje.

Svi smo izuzetno zadovoljni, rezultat je odličan, ali je još važnije da je igra bila dobra. Stvorili smo puno šansi, igrali smo kao tim i ponovo je tu bio onaj duh koji nas je krasio veći deo prošle sezone. I na ličnom planu sam zadovoljan, odigrao sam dobro, ali što je najvažnije, to je bilo u funkciji tima. Jedva čekam da počne Serija A“, rekao je Janković.

Verona u prvom kolu Serije A gostuje ekipi Atalante, u nedelju od 18 časova. Prošle sezone, Verona je bila uspešnija u međusobnim susretima, kada je oba puta slavila sa po 2:1.