Ponedeljak, 25.08.2014.

22:01

Benzema i Ronaldo za trijumf Reala

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Kordobu sa 2:0 (1:0) u prvom kolu španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

’Kraljevski’ klub je kontrolisao meč sa novajlijom u Primeri, a golove su postigli Karim Benzema u 30. minutu i Kristijano Ronaldo u prvom minutu nadoknade.

Portugalac je tako dao gol svim klubovima sa kojima se susretao u dresu Reala, osim ekipi Dinama iz Zagreba.

Real je bio superioran u prvom poluvremenu – nije stvorio mnogo šansi, ali lopta je neprestano bila pred golom gostiju, često je lopta bila u šesnastercu, a ta vrsta pritiska isplatila se Realu u 30. minutu. Toni Kros je izveo korner sa desne strane, a Karim Benzema bio je najviši u skoku i glavom je zakucao loptu od stative u gol.

Loše istrčavanje golmana Kasiljasa umalo da skupo košta tim Karla Ančelotija, ali Real ipak na poluvreme odlazi sa prednošću.

Srpski fudbaler, 22-godišnji štoper Aleksandar Pantić odigrao je ceo meč za Kordobu, a upravo je on bio najbliži golu za goste – sjajno je šutirao glavom početkom drugog poluvremena, ali je Kasiljas odlično intervenisao.

Do kraja je Real imao nekoliko prilika, pre svega preko Hamesa Rodrigesa, ali domaći navijači blago su strepeli sve do 91. minuta kada je Ronaldo ’žabicom’ rešio pitanje pobednika.