Subota, 23.08.2014.

20:50

Belarabiju istorija, Bajeru derbi

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su Borusiju Dortmund sa 2:0, u derbi meču prvog kola nemačke Bundeslige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Ovaj duel obeležio je napadač Bajer Karim Belarabi koji je postigao najbrži pogodak u istoriji Bundeslige, posle samo osam sekundi. Drugi gol delo je Štefana Kislinga u poslednjim trenucima meča.

Nemački napadač dobio je jednu loptu od Beniša sa levog boka i odličnim lažnjakom izbacio Matijasa GIntera, da bi potom rutinski savladao Langeraka.

Belarabi je tako izbio na prvo mesto večne liste, ispred trojice fudbalera koji su golove postizali posle 11 sekundi. U pitanju su Ulf Kirsten, Pol Frajer i Đovani Elber.

U 18. minutu mogli su gosti do drugog pogotka, ali je slobodnjak Hakana Čajkanolua završio pored leve stative.

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a izabranici Jirgena Klopa nisu prikazali igru koja se od njih očekuje.

Tek u 84. minutu domaći tim je imao pravu priliku, ali je Matijas Ginter slabo šutirao glavom posle kornera, pa je Leno bez problema odbranio.

Bolju partiju Bajer je krunisao u poslednjem napadu, a sezonu je otvorio golgeter Štefan Kisling. Nakon novog lošeg napada Borusije, sevnula je kontra po desnoj strani, Belarabi je pronašao Kislinga koji je rutinski prebacio Langeraka za konačnih 2:0.

Reprezentativac Srbije, Miloš Jojić bio je u stratnoj postavi "milionera" i nastupao je do 75. minutu, kada je umesto njega u igru ušao Kevin Groskorjc.

Igrač odbrane Neven Subotić presedeo je ceo meč na klupi Borusije.