Sreda, 30.07.2014.

18:54

LŠ: Steaua se namučila za remi

Fudbaleri Steaue igrali su 2:2 (1:0) protiv Aktobea, u prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Steaua se žestoko namučila u Kazahstanu protiv agresivnog rivala, ispustivši dva vođstva.

Kaseru i Prepelica su nakon grešaka golmana Aktubea Sideljnikova donosili vođstvo Rumunima, dok su izjednačavali Korobkin i Arzumanjan nakon gužvi u kaznenom prostoru rivala.

Rumuni su poveli krajem prvog poluvremena, nakon šuta sa distance lopta se odbila od grudi neopreznog golmana Aktobea, što koristi Kaserua i pogađa za 1:0.

Aktobe se nije predavao, nastavio je u istom ritmu da muči goste i pola sata pre kraja stigao do izjednačenja. Nakon kornera Korobkin je šutirao glavom, jedan igrač Steaue loptu izbacio sa gol linije, ali ju je ona ipak prešla.

Tim iz Bukurešta bio je na korak od pobede kada je posle nove greške Sideljnikova Prepelica pogodio za 2:1, ali je dva minuta pre kraja Arzumanjan doneo veliki remi Kazahstancima.

Revanš meč igra se za sedam dana u Bukureštu.