Utorak, 29.07.2014.

23:00

LŠ: Pobede domaćina, sve otvoreno

U prva tri meča 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona pobede su ostvarili domaćini, ali ništa nije rešeno u tim dvomečima.

Najbliži plej-ofu kvalifikacija za elitu je češka Sparta, koja je uz het-trik Davida Lafate posle preokreta savladala švedski Malme 4:2 u Pragu.

Dramatično je bilo u Bratislavi gde je Slovan sa igračem manje savladao moldavski Šerif 2:1, golom Karola Mesaroša pet minuta pre kraja. Minimalan trijumf u Belorusiju nosi Debrecin koji je golom Ibrahima Sidibea savladao BATE Borisov.

Pored Lafate, meč u Pragu obeležio je Tomaš Prikril sa dve asistencije, a Sparta je do pobede stigla nakon što je na poluvremenu gubila 2:1.

Junak Slovana je pre Mesaroša bio naš Marko Milinković koji je fantastičnim pasom pronašao saigrača, a ovaj gol dao više slučajno nego namerno kolenom.

Nenad Novaković je bio uspešan na golu Debrecina, dok Filip Mladenović nije dobio šansu da zaigra za BATE u ovom meču.

Revanš utakmice su za sedam dana, a još 15 prvih mečeva igra se u sredu popodne. U centru naše pažnje biće Razgrad gde od 20h Partizan gostuje Ludogorecu, u reprizi prošlogodišnjeg 3. kola kvalifikacija.

Derbi se igra u Roterdamu gde Fejenord dočekuje turski Bešiktaš. Ništa manje interesantno neće biti u Liježu gde Panatinaikos gostuje Standardu.

Jedan od interesantnijih duela je i okršaj Legije i Seltika, gde se pre svega nadamo da neće doći do okršaja poljskih i škotskih huligana u Varšavi.

Od reginalnih ekipa Maribor dočekuje Makabi iz Tel Aviva, dok zagrebački Dinamo gostuje Olborgu u Danskoj.

Igraće još Zenit, Dnjipro, Salcburg, Steaua, Lil...