Subota, 17.05.2014.

23:55

Preokret Valensije za kraj sezone

Fudbaleri Valensije savladali su posle preokreta Seltu 2:1 (1:1) u 38. kolu Primere i tako na trijumfalan način okončali sezonu.

Meč na "Mestalji" nije imao preterani rezultatski značaj, a 'Slepi miševi' su zahvaljujući pobedi uspeli da preskoće rivala i okončaju sezonu kao osmoplasirani tim na tabeli.

Gosti iz Viga poveli su posle samo četiri minuta igre golom Peresa, ali je Pablo Pjati neposredno pre odlaska na odmor asistirao Feguliju za izjednačenje. Konačan rezultat postavio je Pjati u 55. minutu.

Ekipa iz Valensije prvi put od sezone 2005/2006 neće igrati u evropskim takmičenjima, dok tim Luisa Enrikea može da bude zadovoljan sezonom koja je iza njega.

Meč godine odigran je nešto ranije na Nou Kampu, posle kog je Atletiko iz Madrida osvojio jubilarnu desetu titulu prvaka Španije.