Subota, 17.05.2014.

23:15

Lil u LŠ, Lion u LE, ispao Sošo

Fudbaleri Lila idu u kvalifikacije za Ligu šampiona, Lion je izborio plasman u Ligu Evrope, dok će se Sošo sledeće sezone takmičiti u nižem rangu.

Izvor: SO

Autor: SO

To je epilog poslednjeg, 38. kola francuske Lige jedan.

Salomom Kalu bio je dvostruki strelac u trijumfu Lila nad Lorijenom 4:1, pa će Sent Etjen uprkos pobedi nad Ažaksjoom 3:1 morati da se zadovolji Ligom Evrope.

Lion je golom Konea u petom minutu savladao Nicu u gostima 1:0 i tako je osigurao petu poziciju, a Olimpik Marsej ostao je šesti sa bodom manje uprkos takođe minimalnoj pobedi nad Gengamom pogotkom Ajua.

U direktnoj borbi za opstanak u Ligi jedan Evijan je slavio u Sošou sa 3:0, a heroj je bio dvostruki strelac Vas. PSŽ je titulu proslavio ubedljivim trijumfom nad Monpeljeom 4:0, a golove su dali Laveci, Ibrahimović, Lukas i Rabio.

Miloš Krasić igrao je od 31. minuta za Bastiju u remiju bez golova s Nantom, Nemanja Pejčinović presedeo je meč sa Lionom na klupi Nice, a za Lion nije igrao Milan Biševac. Pavle Ninkov igrao je 70 minuta u pobedi Tuluza nad Valensijenom 3:1, dok je njegova saigrač Dušan Veskovac bio asistent kod trećeg pogotka.