Subota, 17.05.2014.

22:41

Bajernu Kup posle produžetaka

Fudbaleri Bajerna osvojili su Kup Nemačke pošto su u finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu savladali Borusiju iz Dortmunda sa 2:0 posle produžetaka.

Ekipa Pepa Gvardiole je tako sezonu završila sa duplom krunom, nakon što je prethodno ubedljivo osvojila titulu u Bundesligi.

Nakon što je regularnih 90 minuta završeno bez golova, Arjen Roben je u 107. minutu doveo Bavarce u vođstvo nakon što je odlično ispratio centaršut Boatenga. Konačan rezultat je postavio Tomas Miler u poslednjim sekundama.

Finale je bilo veoma izjednačeno, srpski reprezentativac Miloš Jojić bio je u startnoj postavi Borusije i zamenjen je u 83. minutu, a njegovom timu u regularnom delu meča poništen je i gol zbog navodnog ofsajda.

Ekipa Jirgena Klopa ostala je tako na samo jednom trofeju ove sezone (Superkup).