Četvrtak, 15.05.2014.

22:49

Mitrović asistent, korak od titule

Srpski napadač Aleksandar Mitrović vratio se na teren nakon suspenzije i asistirao u pobedi koja je primakla Anderleht tituli.

Tim iz Brisela je slavio 2:1 nad Zulteom, a Mitrović je asistirao Brunu za vođstvo od 2:0 u 24. minutu meča. Mitrović je postigao i sjajan gol, ali ga je linijski sudija neopravdano poništio.

Prethodno deset minuta ranije Kujate doneo prednost gostima, da bi Nijtnik autogolom u 72. minutu ugrozio trijumf Anderlehta.

Ipak, gosti su slavili četvrtu pobedu u nizu pa kolo pre kraja imaju dva boda više od drugoplasiranog Standarda, koji je slavio 3:1 u Lokerenu.

Iz trke za titulu ispao je Klub Briž koji je razočarao svoje navijače porazom 3:2 u Genku.

U poslednjem kolu Anderleht dočekuje Lokeren koji se bori za Ligu Evrope, dok Standard u Liježu čeka Genk, koji je upravo konkurent Lokerenu za Evropu.