Utorak, 06.05.2014.

20:55

Berardijev het-trik za opstanak

Pretposlednja utakmica 36. kola Serije A između Fiorentine i Sasuola završena je rezultatom 4:3 za goste uz het-trik Domenika Berardija.

Izvor: SV

Autor: SV

Iznenađujućim trijumfom Sasuolo je popravio svoje šanse za opstanak u ligi, sada ima 31 bod, dva više od Bolonje koja je prva ispod crte.

Fantastičnu partiju u prvom poluvremenu postigao je Berardi, igrač Juventusa na pozajmici u Sasuolu, čime je nastavio praksu davanja golova renomiranim timovima, u januaru je protiv Milana čak četiri puta zatresao mrežu.

Na početku meča su obe ekipe imale po nekoliko šansi, da bi mrežu „Viole“ otključao Berardi u 23. minutu, golom iz jedanaesterca koji je igranjem rukom u kaznenom prostoru skrivio Borha Valero.

Alesandro Matri i Huan Kvardado su pretili, Stefan Savić je imao dobar pokušaj glavom, a promašaje Fiorentine kaznio je sjajni Berardi, svojim drugim golom u 33. minutu, da bi u 42. kompletirao het-trik.

U nastavku se domaći tim konsolidovao, Gonsalo Rodriges je smanjio razliku golom u 57. minutu, ali je pitanje pobednika sedam minuta kasnije rešio Nikola Sansone.

Nadu Fiorentini u preokret dali su Đuzepe Rosi i Huan Kvadrado golovima u 72. i 75. minutu, Rodriges je imao još jednu dobru šansu, ali promene rezultata do kraja nije bilo.

U sastavu poražene ekioe je od 70. minuta igrao potencijalni srpski reprezentativac Nenad Tomović.