Ponedeljak, 05.05.2014.

22:58

Juve minimalcem proslavio titulu

Fudbaleri Juventusa proslavili su osvajanje titule u Seriji A trijumfom sa 1:0 nad Atalantom na svom terenu u 36. kolu.

Izvor: JT

Autor: JT

’Stara dama’ je titulu obezbedila još u nedelju, zahvaljujući kiksu Rome, koja je poražena od Kaljarija sa 4:1.

Torinskom klubu je to 30. titula šampiona Italije, a treća zaredom, pošto je neporažen na Apeninima od sezone 2011/12.

Trijumf nad Atalantom, 31. ove sezone za ’staru damu’, Juventusu je doneo Simone Padoin golom u 72. minutu, na asistenciju Fabija Kvaljarele. Padoin je sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca, a golman Atalante nije imao rešenje pošto je lopta otišla u donji levi ugao gola.

Juventus je napadao od početka susreta, a prvu ozbiljniju priliku u desetom minutu imao je Sebastijan Đovinko. On je posle slobodnog udarca sjajno prihvatio loptu I šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla tik pored gola. To je ujedno bila najbolja prilika u prvom delu igre.

U nastavku, Pablo Osvaldo je imao sjajnu šansu posle centaršuta, ali je promašio ceo gol, a potom su prilike da se upišu u strelce imali i Karlos Teves i Pol Pogba. Međutim, sve je nadoknadio Padoin, a do kraja meča izgledniju priliku imao je Teves u nadoknadi vremena, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Do kraja sezone u Seriji A su ostala dva kola, a Juventus ima 96 bodova, 11 više od Rome, koja je jedina mogla da ga stigne. ’Vučica’ će, međutim, morati da se zadovolji drugim mestom i direktnim plasmanom u Ligu šampiona.