Ponedeljak, 05.05.2014.

22:54

Samouništenje Liverpula u Londonu

Fudbaleri Liverpula doživeli su šok u Londonu, vodili su 3:0 protiv Kristal Palasa, a na kraju osvojili samo bod i verovatno izgubili titulu.

Ovim remijem "redsi" su došli u nemoguću poziciju pred poslednje kolo Premijer lige, imaju samo bod više od Mančester Sitija, koji ima utakmicu manje.

Liverpul je dominirao na Selhurst Parku 80 minuta, golovima Alena, Staridža i Suaresa lako došao do velike prednosti, krenuo da popravi gol razliku, ali je u deset minuta kažnjen sa tri gola za konačnih 3:3.

Gostu su poveli prvim golom Džoa Alena za "redse", posle asistencije Stivena Džerarda u 18. minutu, da bi u roku od dva minuta u prvih desetak minuta nastavka, najbolji napadački tandem Evrope Danijel Staridž-Luis Suares postigao još po gol za ubedljivih 3:0.

Liverpul je u poslednjih pola sata tražio 100. gol u prvenstvu, ali je na kraju osta i bez pobede. Prvo je Demijen Dilejni sjajnim šutem sa 20 metara smanjio na 3:1 u 79, a samo 120 sekundi kasnije Dvajt Gajl je postigao i drugi gol za Palas.

Usledio je dramatičan finiš u Londonu, Palas je nastavio da napada razbijenu odbranu gostiju, koji s druge strane nisu mogli da se pronađu u napadu. A onda je dva minuta pre kraja Gejl novim golom dotukao Liverpul, i verovatno mu oduzeo sve šanse za osvajanje titule.

Svesni propuštene prilike, igrači Liverpula su uplakani napustili stadion Palasa, a najteže je to podneo Luis Suares, čovek koji je dao 31 I namestio još 12 golova ove sezone u Premijer ligi.

U poslednjem kolu Liverpul dočekuje Njukasl Junajted, dok Siti igra prvo sa Aston Vilom u sredu, a potom čeka Vest Hem u poslednjem kolu.