Ponedeljak, 05.05.2014.

20:53

Mauri ostavio Lacio u igri za LE

Ekipe Lacija i Verone remizirale su 3:3 u meču 36. kola Serije A, u direktnom duelu timova koji se bore za Ligu Evrope.

Ekipe su ostale izjednačene sa po 53 boda na deobi devetog mesta, a pozicija koja vodi u Evropu, a na kojoj je Torino im 'beži' dva boda. Ispred nih su još Parma i Milan.

Lacio je dva puta vodio, ali su gosti preokrenuli u finišu i bili na korak od pobede jer su imali i igrča više, ali je Stefano Mauri nakon promašenog penala pogodio odbitak za bod Lacija u 93. minutu.

Rimljani su poveli u 30. minutu kada je Antoni Kandreva pronašao Baldea Keitu, a ovaj loptu zakucao u leve rašlje. Međutim, samo sedam minuta kasnije Markinjo prolazi kroz odbranu Lacija i loptu šalje u donji levi ugao.

Sve do 60. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je usledilo paklenih pola sata. Prvo je Senad Lulić sjajnim udarcem iskoristio dodavanje Keite za novo vođstvo Lacija. Nije dugo prošlo, a Verona je opet izjednačila. Huan Iturbe je pogodio uz desnu stativu za 2:2 u 69. minutu.

Pet minuta kasnije Luka Toni propušta šansu da donese preokret gostima, potom i Mikelanđelo Albertaci, ali treću šansu pred golom Lacija koristi Romulo i šest minuta pre kraja pogađa za 3:2.

Kada je dva minuta kasnije Lulić isključen nakon užasnog starta, očekivala se pobeda Verone. Međutim, nakon što je Toni propustio novu šansu, Albertaci pravi faul u kaznenom prostoru i dobija crveni karton.

Odgovornost preuzima Mauri kome Rafael brani šut, ali se lopta odbila do njega pa se iskupio i doneo bod Laciju.

Od 21h igraju novi-stari šampion Juventus i Atalanta.