Utorak, 22.04.2014.

15:00

JSL: Milinković-Savić zaustavio OFK

Ekipe Vojvodine, Voždovca, Donjeg Srema i Slobode ostvarile su pobede u mečevima 25. kola Jelen Superlige Srbije.

Voša je golovima u drugom poluvremenu savladala OFK Beograd 2:0, kao i Voždovac ekipu Čukaričkog. Donji Srem je sa 2:1 nadigrao Novi Pazar, dok je Sloboda slavila 1:0 u Ivanjici.

U derbiju kola Napredak je možda rešio šampionat pobedom nad Partizanom 2:0. U poslednja dva meča, Zvezda je savladala niški Radnički 2:0, dok je Jagodina posle preokreta pobedila Rad 3:1.

Voša je do pobede protiv OFK Beograda stigla polovinom drugog dela igre, golovima Jovana Stojanovića i Sergej Milinković-Savića, koji je asistirao kod prvog gola.

"Lale" su se drugom pobedom u nizu vratile u igru za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope, dok su "romantičari" prvim porazom posle dve pobede posustale u borbi za opstanak.

Donji Srem je do važne pobede u borbi za opstanak stigao golovima Đura i Damnjanovića u prvom poluvremen, da bi Pavlović u nastavku ublažio poraz Pazaraca.

Mali gradski derbi između Voždovca i Čukaričkog rešen je u drugom poluvremenu, domaćin je poveo u desetom minute nastavka preko Obradovića, a trijumf je četiri minute pre kraja potvrdio Veljović.

U samom finišu do pobede je stigla Sloboda, golom Jovanovića u 86. minutu donela je jedinu pobedu gostima u utorak, protiv Javora u Ivanjici.