Nedelja, 20.04.2014.

19:20

Strelci "podivljali" u Francuskoj

Fudbaleri Sošoa minimalnom pobedom popravili su poziciju u borbi za opstanak, dok je pored tog gola, na preostala četiri meča viđeno čak 24.

Najuzbudljivije je bilo u u Lorijenu, gde je domaći tim protiv Monpeljea nadoknadio tri gola manjka u poslednjih 10 minuta meča (4:4).

Osam golova palo je i u Valensijenu gde je Nant pobedio sa 6:2, dok je Bordo pregazio Gengam sa 5:1.

Ubedljiv je bio i Monpelje, koji je u Lorijenu slavio sa 4:1, a Bastija je pogotkom Skilaćija u 88. minutu pobedila Ažaksijo rezultatom 2:1.

U prvom meču dana Monako je savladao Nicu sa minimalnim rezultatom (1:0), zahvaljujući prelepom golu Dimitra Berbatova.

Pobedonosni pogodak Sošou postigao je Korčija u 41. minutu, a tim trijumfom zadržao je šanse da ostane u ligi, pošto sada ima dva boda manje od Gengama, koji je prvi 'iznad crte'.

Gengam je pregažen protiv Bordoa, a Dijabate je postigao het-trik u prvom poluvremenu. Žusi i Rolan su se još upisali u strelce, dok je sa druge strane pogodio Dalo.

Najviše golova viđeno je u duelu Lorijena i Monpelje, gde su domaći nadoknadili tri gola razlike u poslednjih 10 minuta meča. Mone-Pake je izjednačio u 88. minutu, da bi u naredna četiri, Abubakar postigao dva gola i doneo bod Lorijenu - 4:4. Pre toga, za Monpelje je dva gola postigao Kabelja, a pridružili su mu se Deza i Nijang.

Bastija je, bez našeg Miloša Krasića, pobedila golovima Raspentina i Skilaćija, iako je Ažaksijo vodio od 4. minuta pogotkom Kamare.

Još jedna goleada viđena je u Valensijenu, gde je Nant, lišen pomoći povređenog Filipa Đorđevića, odneo ubedljiv trijumf sa 6:2. Gakpe je dao dva gola, a po jednom su pogađali Odel, Bedoja, Nikolica i Medjani, koji je pogodio svoju mrežu. Za domaće, strelci su bili upravo Medjani i Bahebek.

U poslednjem susretu kola, na "Veledromu" u duleu Marselja i Lila zavrešen je bez pogodaka.