Subota, 19.04.2014.

23:27

Ljaljić asistirao pobedu Rome

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima Fiorentinu rezultatom 1:0 u poslednjoj utakmici 34. kola italijanske Serije A.

Izvor: SV

Autor: SV

Roma je ovom pobedom teoretski zadržala šanse da osvoji titulu, ali su joj šanse izuzetno male, pošto imaju osam bodova manje od vodećeg Juventusa.

Jedini gol na meču postigao je Rađa Naingolan u 26. minutu na asistenciju srpskog reprezentativca Adema Ljajića, koji je prethodno odlično prošao nekoliko igrača po desnoj strani. Roma je ovom pobedom obezbedila plasman u Ligu šampiona.

Roma je u drugom delu meča uglavnom branila prednost, dok je Fiorentina pokušavala da dođe do izjednačenja, ali ekipa Vinčenca Montele nije uspevala da stvori izglednu šansu.

Ljajić je igru napustio u 79. minutu, dok je Nenad Tomović odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu.

Roma sada ima 82 boda i zauzima drugo mesto, dok je Fiorentina četvrta sa 58 i predstoji joj velika borba za Ligu Evropa sa šestoplasiranim Interom.