Četvrtak, 17.04.2014.

12:26

Kup: Galatasaraj prvi finalista

Fudbaleri Galatasaraja prvi su finalisti Kupa Turske, pošto su u drugom meču ubedljivo savladali ekipu Bursaspora sa 5:2.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Galata se u finale plasirala ukupnim rezultatom 7:4, pošto u prvom duelu nije bilo pobednika (2:2).

U borbi za titulu ekipa Roberta Mančinija igraće protiv pobednika drugog polufinalnog dvomeča, između Eskišehira i Antalije. Prvi meč dobio je Antalijasport sa 1:0.

Nije se činilo da će Galatasaraj dobro proći u ovom meču, kada je Brazilac Fernandao postigao dva brza gola sredinom prvog dela igre.

Ipak, Snajder je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena smanjio, da bi Inan sa penala izjednačio u 50. minutu.

Tada na scenu stupa Burak Jilmaz, koji za 15 minuta postigao dva gola i rešio pitanje pobednika. Felipe Melo je sa bele tačke postavio konačnih 5:2, ali je Jilmaz zaradio drugi žuti karton u finišu i neće ga biti u finalu.

Jedan od najvećih turskih klubova protivnika će dobiti u četvrtak uveče, kada se igra revanš meč između Eskišehira i Antalije.